גישור

תהליך גישור | מגשר מומלץמצויים בסכסוך וזקוקים למגשר? באתר תמצאו מגשרים מומלצים שיסייעו ויגשרו לפתור את הסכסוך בו אתם מצויים.גישור הוא הליך המתבצע מחוץ לבית המשפט באמצעות מגשר בו יושבים הצדדים ומנסים לפתור את הסכסוך בהדברות כאשר המגשר מנהל את השיחה ומנסה להוביל אותה לפתרון שיהיה מקובל על שני הצדדים.

 

תהליך הגישור מורכב, כאמור, מדיון פתוח בחדר כאשר שני הצדדים המסוכסכים נוכחים והמגשר בתווך. תחילה המגשר מנסה להבין את מכלול האינטרסים של כל אחד מהצדדים.השיחות מתקיימות יחד וגם לחוד עד אשר המגשר מצליח להתוות פתרון גישור שישים סוף לסכסוך. היתרון בתהליך גישור על פני משפט היא העובדה כי המגשר יכול לשמוע צד אחד גם מבלי שהשני יהיה נוכח. הדברים הנאמרים למגשר מעוגנים בחיסיון ולעיתים רבות דברים הנשמעים במעמד צד אחד מסייעים להבין את הסכסוך לעומקו ולהגיע לפתרון המיוחל.

 

הכישורים הנדרשים מהמגשר הם בעיקר היכולת לייצר תקשורת נכונה בין הצדדים. מגשר בישראל אינו מחויב בתואר משפטן או בתואר אקדמי אולם כיום ישנה עתירה אשר מחייבת את המדינה למצוא הסדר אשר יפקח על המגשרים בישראל. במדינות אחרות ישנו פיקוח על מגשרים המסמיכות אותם על פי השכלתם וניסיונם המקצועי.

 

תהליך הגישור מורכב מכמה שלבים: חשיפה והגדרה של האינטרסים של שני הצדדים, שינוי נקודת המבט של כל צד כלפי האחר, הצגת פתרונות שונים לסכסוך והתוצאות שיתקבלו בעקבותיהם, הסכמה על פתרון וניסוח הסכם המקובל על שני הצדדים.

 

סוגי הסכסוכים בהם עוסק תהליך גישור:

סכסוכי גירושין, סכסוכי משפחה, סכסוכי שכנים, סכסוכים עסקיים, סכסוכי ירושה, סכסוכי עבודה ועוד.

 

מצאו מגשר בקליק

באתר תמצאו ריכוז של מגשרים מומלצים. צרו קשר עימנו בטופס בתחתית העמוד או בטלפון בראש האתר ואנו נמצא עבורכם מגשר מומלץ ומנוסה. 

 

מצאו מגשרים באזור המרכז      מצאו מגשרים בתל אביב     מצאו מגשרים באזור השרון     מצאו מגשרים באזור הצפון   

שתף